top of page

Kontrola pokrywek na gorące i zimne napoje.

C tworzywa.png
C packing.png

Przedstawiamy Państwu opis inspekcji systemu wizyjnego do kontroli pokrywek na gorące i zimne napoje. Zadaniem aplikacji jest wykrywanie i eliminacja zanieczyszczonych lub zabrudzonych pokrywek.

 

Stosowanie biomasy wiąże się ze znacznie większą ilością wtrąceń o bardzo zróżnicowanej kolorystyce i kształcie. Opisywany projekt polegał na dobraniu sprzętu, zaprojektowaniu elementów, stworzeniu inspekcji oraz zintegrowaniu całości z istniejącą już maszyną produkującą pokrywki.
 

Ze względu na budowę maszyny system wizyjny składa się z dwóch bliźniaczych układów, gdzie każdy z nich odpowiada za kontrolę dwóch rzędów produktu. Każda z zakrywek kontrolowana jest od góry oraz z każdego boku co pozwala na pokrycie 100% powierzchni górnej i bocznej produktu. Za prawidłowe oświetlenie odpowiadają oświetlacze LED o niebieskim kolorze światła co w połączeniu z charakterystyką wad znacząco polepsza ich widoczność. Pod każdą z kamer w czasie około 1,2 sekundy przejeżdża pakiet 6 zakrywek poddawanych inspekcji. Trafnie dobrane komponenty wraz z oprogramowaniem Adaptive Vision Studio pozwoliły na integrację niezawodnej inspekcji kontrolującej produkowany detal.

Dowiedz się więcej o kontroli pokrywek na gorące i zimne napoje.

Dziękujemy za zgłoszenie!

bottom of page