top of page

Projekty UE

UE baner.jpg

Projekt UE nr 1

Firma MV CENTER SYSTEMY WIZYJNE Sp. z o o.o. uzyskała wsparcie finansowe z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Operacyjny Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020, poddziałanie 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa” na realizację projektu POIR.01.01.01-00-0366/20-00

„Opracowanie stanowiska inspekcyjnego przeznaczonego do precyzyjnej i zautomatyzowanej wizyjnej kontroli jakościowej wkładów ceramicznych

z wykorzystaniem nowych algorytmów opartych o sieci głębokie”.

Przedmiotem projektu jest opracowanie stanowiska inspekcyjnego przeznaczonego do precyzyjnej i zautomatyzowanej kontroli jakościowej wkładów ceramicznych dedykowanych do zastosowania w samochodach osobowych – z wykorzystaniem nowych algorytmów opartych o sieci głębokie.

 

Planowanymi efektami realizacji projektu jest mi.in:

  • opracowanie algorytmów 2D do kontroli wad wypełnienia komórek (cela otwarta/zamknięta) współpracujących z układem optycznym –3-krotne zwiększenie precyzji detekcji wad prawidłowego zatkania/otwarcia cel (w stosunku do najlepszego rozwiązania konkurencyjnego) przy jednoczesnym prawie 2-krotnym wzroście poziomu skuteczności.

  • opracowanie algorytmów 3D do kontroli wad powierzchni bocznej i czołowej monolitów współpracujących z układem skanerów –precyzja detekcji wad: pow. bocznej =0,25mm2 min. pow. wykrywanej wady pow. czołowej = powierzchni komórki + gł. nawet 0,25 mm (poziom skuteczności =98%).

Stanowisko będzie umożliwiało inspekcję wkładów ceramicznych:

  • o wymiarach min. 70mm*70mm*50mm i maks. 250mm*250mm*400mm (maksymalne możliwe do wyprodukowania filtry),

  • niezależnie od ich kształtu (kontrolowanie detali nie tylko okrągłych, ale również eliptycznych, owalnych, kwadratowych, nieregularnych itp.).

Głównymi grupami docelowymi będą producenci elementów konstrukcyjnych pojazdów osobowych, tzn.:

  • wkładów ceramicznych (monolity katalityczne),

  • układów wydechowych wykorzystujący wkłady do produkcji filtrów

Całkowita wartość projektu: 4 491 796,18 PLN 

Dofinansowanie projektu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego:  3 352 992,32 PLN

Projekt UE nr 2

Firma MV CENTER SYSTEMY WIZYJNE Sp. z o o.o. uzyskała wsparcie finansowe z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Operacyjny Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020, poddziałanie 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa” na realizację projektu POIR.01.01.01-00-0366/20-00
 

„Celem jest opracowanie stanowiska inspekcyjnego przeznaczonego do zautomatyzowanej i efektywnej czasowo kontroli jakościowej matryc telewizorów LED/OLED„.

Planowanymi efektami realizacji projektu jest mi.in:

  • Opracowanie stanowiska inspekcyjnego przeznaczonego do zautomatyzowanej i efektywnej czasowo kontroli jakościowej matryc telewizorów LED/OLED w linii produkcyjnej z wykorzystaniem nowego układu pozycjonowania i algorytmów opartych o sieci głębokie służących do detekcji wad typu mura oraz bad sub-pixel. Przedmiotem projektu jest     opracowanie stanowiska inspekcyjnego przeznaczonego do zautomatyzowanej i efektywnej czasowo kontroli jakościowej matryc telewizorów LED/OLED. 

Zadania, sposób osiągnięcia celów:

  • Opracowanie układu pozycjonowania kamery względem matryc telewizorów i oprac. algorytmów opartych o sieci głębokie do zautomatyzowanej kontroli wad typu bad-subpixel,

  • opracowanie algorytmów opartych o sieci głębokie do zautomatyzowanej kontroli wad mura ww. elementy wraz z komponentami mechanicznymi zostaną zintegrowane w stanowisko demonstracyjne umożliwiające osiągnięcie następujących gł. funkcjonalności (przewaga nad obecnie dostępnymi produktami):

  • zwiększenie o co najmniej 30 punktów procentowych skuteczność detekcji wad typu mura i subpixel (względem obecnie najczęściej stosowanej kontroli manualnej),

  • trzy i sześciokrotne skrócenie czasu inspekcji matrycy o rozmiarze odpowiednio 22 cale i 85 cali (w stosunku do najlepszego rozwiązania konkurencyjnego),

  • 10-krotne skrócenie czasu przezbrajania systemu pomiędzy różnymi referencjami matryc (w stosunku do najlepszego rozwiązania konkurencyjnego).

 

Żaden na rynku produkt nie posiada ww. funkcjonalności.

 

System będzie umożliwiał detekcję ww. wad dla telewizorów o wymiarach matrycy od 22 do 85 cali (najbardziej rozpowszechnione rozmiary na rynku). Głównymi grupami docelowymi będą producenci telewizorów LED/OLED.

 

Wartość projektu : 2 704 768,07 zł
Dofinansowanie projektu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego:
2 001 706,23 zł

bottom of page